



Fly & Drive San Franciscotól - Las Vegasig
17 nap / 15 + 1 éj Fly and Drive túra San Franciscotól Las Vegasig érintve számos nemzeti parkot.
Utazás: bérautóval San Francisco repülőtértől, Las Vegas repülőtérig
Szállás: 2 éjszaka San Francisco, 1 éjszaka Reno, 2 éjszaka Jackson Hole, 1 éjszaka Salt Lake City,
2 éjszaka Bryce Nemzeti Park, 2 éjszaka Bluff, 2 éjszaka Page, 1 éjszaka Williams vagy
Tusayan, 2 éjszaka Las Vegas, 1 éjszaka a repülőn
Elhelyezés: kétágyas szobákban, 2-3 csillagos szállodákban, igény szerint magasabb kategóriát is foglalhatunk
Ellátás: nincsen ellátás
Közlekedés: közepes méretű bérautóval (felár ellenében magasabb kategória is foglalható)
Idegenvezetés: nincsen
Program:
1. nap
Repülés reggel San Franciscóba menetrendszerinti járattal és a szálloda elfoglalása.
Szállás: San Francisco
2. nap
Városnézés,(nosztalgiautazás a híres cable caron, neogótikus épületek Fillmore Streeten, Golden Gate híd, Fisherman’ s Wharf, China Town,) látogatás az Alcatraz szigetre, amely 1934 és 1963 között az Egyesült Államok legbiztonságosabb börtöne volt.
Szállás: San Francisco
3. nap
Továbbutazás Renoba a „világ legnagyobb kisvárosa” néven hirdeti magát. A szerencsejáték központja volt, míg az 1950-es években Las Vegas meg nem előzte.
Lake Tahoe Kalifornia és Nevada határán található Észak - Amerika legnagyobb alpesi tava, nyáron gyönyörű kiránduló hely télen síközpont.
Virginia City ez a város volt a nevadai ezüst és arany lelőhely központja. Ide sereglettek a szerencsevadászok a banditák, bányászok és az örömlányok. A C Street (Fő utca) majdnem minden háza olyan, amilyen volt százegynéhány évvel ezelőtt. Kivéve, hogy belül kis „múzeum” vagyis a régi időket idéző kiállítás, esetleg játék automatákkal berendezett terem, vagy gyorsbüfé van. A kimerült bányák egyikében másikéban pedig az egykori bányászatot mutatják be.
Szállás: Reno
4. nap
Utunkat folytatjuk Jackson Holeba, ideális hely, hogy innen fedezzük fel a környékbeli nemzeti parkokat. Itt található a mély hó szerelmeseinek sí központja, már az 1800 években is síeltek itt. Útközben a Holdkráter Nemzeti Emlékhely megtekintése - a festői környezetben található kráterek a holdbéli tájra emlékeztetnek. A legutolsó vulkán kitörés az 1600-as években volt. Az izzó láva mindent elpusztított. Az élet újra indult, de még mai is sok helyen csak fekete és szürke sziklák láthatók. Útközben megcsodálhatjuk az Idaho vízesést is. A környék érdekessége még Blackfoot-Idahoban a Krumpli Múzeum.
Szállás: Jackson Hole
5. nap
A következő állomás a Grand Teton Nemzeti Park, mely csodálatos hegyláncokból áll, a hegymászók kedvelt helye, lenyűgöző ezüstös gránitcsúcsokkal kápráztatja el az utazót.
Yellowstone Nemzeti Park 1872-ben nyílt meg, 9000 négyzetkilométeren a világ első Nemzeti Parkja. A Yellowstone folyó által kettéosztott terület egy, megközelítőleg 600 000 évvel ezelőtt az egész mai Egyesült Államokat sújtó vulkáni kitörés eredményeként jött létre. A Yellowstone akkor lett természetvédelmi körzet, amikor az Egyesült Államok felismerte, milyen fontos ez a terület a föld belsejében végigmenő hőtani folyamatok tanulmányozásában. A sziklák hasadékaiból mindenfelé gőzoszlopok törnek fel, a kráterek mentén, rejtett forrásokból sistergő víz lövell ki. A park leghíresebb gejzírje az Old Faithful, melyhez órát lehet igazítani. 65,5 percenként pontosan 4 percig hatalmas vízsugarat lövell a magasba. A forrás vize, amikor nem működik valószínűtlenül kék, a forró vizet tűrő algák színezik smaragdzöldre vagy türkizre.
Szállás: Jackson Hole
6. nap
Következő állomás Salt Lake City (Nagy-Sós-tó ).
Elhagyatott, isten háta mögötti vidék ez. Csapadék alig esik, növényzete alig van, a tó lefolyástalan medencéjében összegyűlt víz rendkívül sós. Az utazót táblák figyelmeztetik, hogy vigyen magával elegendő ivóvizet. A várost a mormonok alapították, legfontosabb dolguk az volt, hogy mielőbb kiépítsék az öntözéshez szükséges csatornákat. Jelenleg is csak egy kis édesvizű folyó biztosítja a vízellátást és az öntözést. A lakosság kétharmada ma is mormon egyház tagja. A város központja a Temple Square, az a tér, ahol a mormonok anyaegyháza áll. A tér környékén több érdekes épületegyüttes található.
Szállás: Salt Lake City
7. nap
Délelőtt még Salt Lake Cityben, majd továbbutazás a Bryce Nemzeti Parkba.
Szállás: Bryce Nemzeti Park
8. nap
A Bryce kanyon nem is igazi kanyon, hanem 150 m mélységet is elérő, természet alkotta szikla teraszok, szikla amfiteátrumok sora. A homokkő és a mészkő különleges formái, a Bryce – kanyon csúcsai és formái úgy emelkednek ki a mélységből, mint egy ősi város feltárt romjai. Amikor T.C. Bailey amerikai földmérő 1876-ban először megpillantotta ezeket a csodálatos és titokzatos alakzatokat, teljesen hatalmába kerítette a látvány, amely szerinte „a legvadabb és ugyanakkor a leggyönyörűbb táj, amelyet emberi szem valaha is látott”. A szikla alakzatoknak különleges neveket is adnak, van itt Kalapbolt, Atomfelhő, Tower-híd, Thór pörölye. A sziklák színe vörösesbarna, lazacrózsaszín, citromsárga attól függően, hogy milyen mennyiségben van jelen a kőzetbe a vas-oxid vegyület. A kékes és bíbor szín a mangán-oxid tartalomra utal.
Szállás: Bryce Nemzeti Park
9. nap
Folytatjuk utunkat Bluffba, útközben a betérünk a Capitol Reef Nemzeti Parkba. Az amerikai vadnyugat kedvelt látnivalója, fehérszínű kúp alakú sziklaformáról kapta nevét, mely a Washingtoni Kapitóliumra emlékeztet. Természetesen itt is vannak barna, vörös árnyalatok is és rendkívül érdekes alakzatok, formák. Csodálatos úton, több ezer méter magasságban haladunk a hegygerincen. Látnivalók: Glen Canyon és Fruita farm.
Szállás: Bluff
10. nap
Utah állam délkeleti részén a kopár, sziklás vidék űrbéli tájhoz hasonlít. A sivatagból minden elképzelhető méretű és formájú durva kőboltívek emelkednek ki. De még ennél is meglepőbb az a közel 200 sziklaboltív, amelyekről a terület a nevét kapta. A Landscape Arch (Tájkép boltív) a világ legnagyobb természetes boltíve ez a kőalakzat egy helyen alig 2 m széles, de 89 m-es távolságot ível át a tömör pillérek között. A Bálnaszem megnyújtott nyílás egy hatalmas sziklaív alatt. A legfeltűnőbb azonban a magányosan álló Kecses boltív. Néhány kő igen hasonlít emberre, állatra, tárgyra. A „sötét angyal” 38 m magas fekete szikla. „Bábel tornya” 150 m magas bordázott szikla. Ha időnk engedi, akkor még ellátogathatunk a Dead Horse Pointhoz, mesésen szép kilátás nyílik a Colorado folyó kanyarulatára és a szurdokra.
Szállás: Bluff
11. nap
Monument Valley Arizona és Utah államok határán fekszik. A Monument Valley tájképe számtalan emlékezetes filmben játszott főszerepet, festői hátteret adva. A Monument Vally nem igazi völgy. A fennsíkok teteje az egykori lapos síkságot jelzi, amit évmilliókkal ezelőtt a földmozgások törtek fel. Az így keletkezett repedések kiszélesedtek, lekoptak és ezeket a sivatagból kiemelkedő alakzatokat hagyták ránk. Már messziről, a 163-as országútról is jól láthatók a völgy látványos szikla képződményei, a Three Sisters, John Ford’s Point.
Szállás: Page
12. nap
Pageből kirándulást teszünk az Antelope Canyonhoz és Glen Canyonhoz.
A Glen Canyon Nemzeti Parkot 1972-ben hozták létre. A 298 km hosszú Lake Powell partján egymillió hektárnyi területen található a drámai szépségű kanyonokkal szabdalt sivatag.
A tavat a Colorado és mellékfolyóinak elrekesztésével hozták létre, hogy a környék áramellátását biztosítsák. Az 1963-ban elkészült Glen-Canyon gát építését nagy viták kísérték.
Hajóval felfedező túrát tehetünk a sárgás-barnás homokkő mellékkanyonjaiban. Ebben a körzetben található az Antelope Canyon, mely méltán híres szűk ösvényeiről, meredek vörös homokkő falairól, a réseken beszűrődő fények különös hangulatot adnak a sétához. Méltán nevezik a „fotósok Mekkájának” is.
Szállás: Page
13. nap
Grand Canyon Nemzeti Park déli oldala - South Rim a világ egyik legnépszerűbb természeti csodája a délnyugat azonnal felismerhető jellegzetes szimbóluma. A Nemzeti Parkban húzódó hatalmas hasadék 394 km hosszú kb. 6-29 km széles, és több mint 1500 méter mély. A kanyont 6 millió éven át véste ki magának a Colorado-fennsíkból a gyors folyású Colorado folyó. A kanyon hangulata és színei óránként és évszakonként változnak. A kanyon története a különböző korú, egymás fölötti sziklarétegekből olvasható le, a csíkos sziklafalak a földtörténetről mesélnek.
Szállás: Williams vagy Tusayan
14. nap
Tovább folytatjuk utunkat a legendás 66-os úton Las Vegas felé. A 66-os út építése 1926-ban kezdődött azzal a céllal, hogy összekössék a keleti és nyugati partot. Először a 62-es számot kapta, később lett csak 66-os út, könnyű volt megjegyezni, kimondani, kicsit misztikus hangzású volt. Ez a misztikum ma is sok turistát vonz. Teljes hossza közel 4.000 km, egyes szakaszai ma is járhatók. Az út mentén több emlékhelyet, megmaradt kávézót, benzinkutat és számtalan ajándéküzletet találunk. Ezeken a helyeken kiállított tárgyak, plakátok emlékeztetnek a múltra, a 66-os út fénykorára. Las Vegastól 48 km-re megnézhetjük a Hoover Damot, a gátat. Nevét az USA 31. elnökéről kapta, megépítése előtt a Colorado folyó gyakran elöntötte a dél-kaliforniai termőföldeket. 1931-35 között készült el, mérnöki csodának tartották. A betonkolosszus megbízható vízellátást és olcsó villamos áramot nyújt és turisztikai szenzáció is.
Szállás: Las Vegas
15. nap
Las Vegas a Nevada-sivatag csillogó oázisa, a ”show-biz” világközpontja és Amerika utolsó ábrándja Edorádóról, az Aranyvárosról. Miután Nevadában engedélyezték a szerencsejátékot, Las Vegas a kaszinók városa lett. Az első kaszinó 1941-ben nyílt.
A városközpont a „The Strip” (szalag) un. neon sugárút mentén található. Ezen a 6 km hosszú utcán sorakoznak a fényűző szállodák, üzletek, éttermek, szórakozóhelyek. Különös látványa van este, amikor kigyúlnak a fények. Un. tematikus hotelek várják a vendégeket, a Luxor Egyiptom világát hozza el, de csak pár lépés és máris Párizsban lehetünk vagy pár percre már Velencében járunk. Az MGM Grand hotel az USA egyik legnagyobb szállodája, 5000 szobával. A Strip jelképe a Flamingo szálloda homlokzatán lángoló narancssárga-rózsaszínű virág. Mindegyik szálloda saját egyedi hangulattal bír, ha időnk engedi, tekintsünk be némelyikbe. Ami közös bennük, hogy kaszinót üzemeltetnek, játékgépek ezrei kattognak bennük.
Ha több időt töltünk a városban, akkor egynapos kirándulást tehetünk a kb. 100 km-re fekvő Valley of Fire-be (Tűzvölgye), nevét a vöröses homokkőről kapta, vagy a Death–Valley-be (Halál-völgy) a világon itt a legmagasabb az átlaghőmérséklet. A park 225 km hosszú, a tájat kecses sziklaformák, kanyonok és só-telepek tagolják.
Szállás: Las Vegas
16. nap
Este elindulás a repülőtérre, bérautó leadása.
Szállás a repülőn
17. nap
Hazaérkezés Budapestre
Árakért kérje ajánlatunkat kollégáinktól,
www.utazas.net