



Seattle
Seattle az Egyesült Államok északnyugati régiójának legnagyobb városa Washington államban, Puget Sound és a Washington-tó között terül el, 174 km-re délre a kanadai határtól.
A várost az 1850-es években alapították, nevét a környék legendás indián vezéréről, Seattle törzsfőnökről (Noah Sealth) kapta.
2008-ban lakosainak száma közel 599 000 volt, míg az agglomerációjában mintegy 3,3 millió ember élt. Seattle a régió gazdasági és kulturális központja. Jelenlegi, hivatalos beceneve, az „The Emerald City” („A Smaragdváros”), egy civil szervezet által az 1980-as években erre kiírt pályázat győztes koncepciója, mely a korábbi, nem hivatalos „Jet city” (~„Repülőgépváros”) – mely az itteni székelyű Boeing repülőgépgyár miatt ragadt rá – becenevet váltotta fel. A seattlei embereket angolul Seattleites-nek nevezik.
A város a grunge és a garage rock zenei stílusok szülőhelye, a Starbucks – a világ legnagyobb kávézólánca – jelenlegi, illetve a Boeing repülőgépgyár korábbi (1916-2001) székhelye. 1999-ben Seattleben ülésezett a WTO, mely ellen azóta is minden idők egyik legnagyobb méretú, legtöbb embert megmozgató és legerőszakosabb anti-globalizációs tüntetése zajlott le.
A 2005-ös statisztikák alapján Seattle az Egyesült Államok „legképzettebb” és legirodalmibb városa.